AKTUALNOŚCI

20 listopada 2014
Zakończenie konkursu Kolorowo Karpiowo dla szkół

mala fotka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Właśnie zakończył się konkurs Kolorowo Karpiowo, organizowany przez Partnerstwo dla Doliny Baryczy. Był to projekt zakładający realizację  prac plastycznych, będących inspiracją dla artystów, którzy stworzą i wykonają figury przestrzenne karpi. Pojawią się one niebawem w najatrakcyjniejszych miejscach Doliny Baryczy, tworząc szlak turystyczny po ciekawych obiektach architektonicznych, rekreacyjnych oraz plenerowych.

W projekcie wzięły udział  dzieci i młodzież ze szkół z 8 gmin:  Cieszków, Krośnice, Milicz, Sośnie, Odolanów, Przygodzice, Twardogóra i Żmigród. Termin nadsyłania prac trwał od 1-14.11.2014 roku. Łącznie wpłynęły do nas aż 1203 prace z 21 szkół biorących udział w Programie Edukacja dla Doliny Baryczy oraz z 10 placówek spoza niego.

Największą aktywnością uczniów w konkursie wykazały się cztery placówki: Przedszkole Samorządowe z Oddziałem Przedszkolnym w Sośniach, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Noblistów w Twardogórze, Gimnazjum w Świecy oraz Zespół Szkół im. Piastów Śląskich w Bukowicach. Uczniowie tych placówek zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w malowaniu figur karpi przez artystów w połowie grudnia w KOM - Kreatywnym Obiekcie Multifunkcyjnym w Miliczu.

REGULAMIN KONKURSU

Wszystkie prace naszych Małych Artystów można obejrzeć na naszym profilu na Facebooku:

Szlakiem karpia po Dolinie Baryczy


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich "Europa inwestująca w obszary wiejskie" Operacja finansowana w ramach działania Wsparcie dla Rozwoju Lokalnego w ramach inicjatywy Leader, 19.4 Koszty bieżące i aktywizacja, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Unia Europejska, Europejski Fundusz Rybacki zapewniający inwestycje w zrównoważone rybołówstwo Zadanie realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" , współfinansowane przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycję w zrównoważone rybołówstwo w ramach środka 4.1. Rozwój obszarów zależnych od rybactwa, w zakresie realizacji operacji polegającej na funkcjonowaniu lokalnej grupy rybackiej (LGR) oraz nabywaniu umiejętności i aktywizacji lokalnych społeczności. Program Operacyjny "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013"
Unia Europejska, Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie. Zadanie realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" w ramach działania 4.31 Funkcjonowanie LGD, nabywanie umiejętności i aktywizacja, współfinansowane ze środków publicznych i UE w ramach osi 4 - LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij