AKTUALNOŚCI

04 marca 2015
Wielkie malowanie karpi za nami!

W ubiegłym tygodniu w milickim KOM – Kreatywnym Obiekcie Multifunkcyjnym odbyło się wielkie malowanie karpi.

 

mala fotka


 

Między 23 a 28 lutego miało miejsce malowanie 15 figur karpi o gigantycznych rozmiarach 2 m długości, 80 cm wysokości, wykonanych z poliestru.  Piękne kolorowe unikaty mają na wiosnę stanąć przy największych atrakcjach turystycznych Doliny Baryczy. Karpie mają dodatkowo zachęcać do odwiedzin w sławnych miejscach, tworząc swoisty szlak po naszym regionie, mamy jednak nadzieję, że staną się również atrakcją samą w sobie i będą dodatkowo przyciągać zaciekawionych turystów.

Inicjatorem malowania karpi jest Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”, które pozyskało blisko 100 tys. zł dotacji  z Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Celem projektu jest zaangażowanie możliwie wielu partnerów na rzecz współpracy w promocji Doliny Baryczy. Wielkim zaangażowaniem wykazały się szkoły – ponad 30 placówek z całej Doliny Baryczy – zgłosiło się do ogłoszonego na jesieni 2014 roku konkursu plastycznego na namalowanie najbardziej atrakcyjnych miejsc, zdaniem dzieci, w konturach karpia. Wpłynęło do nas blisko 1300 prac, podczas gdy zakładaliśmy najwyżej na ¼ z tego. Następnie prace dzieci stały się inspiracją dla studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych z całego kraju, do stworzenia projektów przestrzennych, dwumetrowych karpi. 15 najciekawszych projektów zostało właśnie zrealizowanych w KOM. Przez cały tydzień można było przyglądać się pracy artystów.

Swoich karpi doczekały się takie atrakcje turystyczne jak np. zalew i Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny w Miliczu, ścieżka rowerowa trasą wąskotorówki, kościół w Trzebicku, kościół Wniebowzięcia NMP w Cieszkowie, gajówka w Rudzie Milickiej, Krośnicka Kolejka Wąskotorowa, kościół św. Trójcy w Twardogórze, park natury w Odolanowie, pałac myśliwski i stanica Biały Daniel w Mojej Woli, baszta i ruiny pałacu Hatzfeldtów w Żmigrodzie oraz pałac Radziwiłłów i bocianie gniazdo w Przygodzicach.

W marcu odbędzie się II tura malowania, gdzie powstanie kilka dodatkowych karpiowych wizualizacji, m.in. pałacu Maltzanów w Miliczu czy pałacu w Goszczu.

Na Majówkę zaplanowana została wielka wystawa posągowych karpi w zielonych ogrodach Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego w Miliczu– będzie to jedyna okazja, by zobaczyć je wszystkie razem a następnie figury powinny trafić do obiektów, które odzwierciedlają, rozsianych po całej Dolinie Baryczy. Koordynator projektu „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” zaplanowało wiele działań promocyjnych – np. aplikację mobilną na telefon, konkursy czy licytację kilku figur karpi podczas Dni Karpia.

 

Marta Kamińska


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich "Europa inwestująca w obszary wiejskie" Operacja finansowana w ramach działania Wsparcie dla Rozwoju Lokalnego w ramach inicjatywy Leader, 19.4 Koszty bieżące i aktywizacja, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Unia Europejska, Europejski Fundusz Rybacki zapewniający inwestycje w zrównoważone rybołówstwo Zadanie realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" , współfinansowane przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycję w zrównoważone rybołówstwo w ramach środka 4.1. Rozwój obszarów zależnych od rybactwa, w zakresie realizacji operacji polegającej na funkcjonowaniu lokalnej grupy rybackiej (LGR) oraz nabywaniu umiejętności i aktywizacji lokalnych społeczności. Program Operacyjny "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013"
Unia Europejska, Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie. Zadanie realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" w ramach działania 4.31 Funkcjonowanie LGD, nabywanie umiejętności i aktywizacja, współfinansowane ze środków publicznych i UE w ramach osi 4 - LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij