AKTUALNOŚCI

19 sierpnia 2014
Dni Karpia 2014 w Dolinie Baryczy

Z przyjemnością zapraszamy do wzięcia udziału w imprezach i wydarzeniach wpisanych w tegoroczny kalendarz obchodów Dni Karpia w Dolinie Baryczy.

 

mala fotka

 
Dni Karpia odbywają się w Dolinie Baryczy od 2006 roku. Od 2008 roku ich koordynacją zajmuje się Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”. Dni Karpia to cykl imprez trwający od początku września do końca października. W tym czasie spokojna na co dzień Dolina Baryczy szykuje się do rybnych żniw, ucztowania i radosnego świętowania z rybakami wykonującymi na co dzień tę ciężką pracę. Wydarzenia wpisane w kalendarz Dni Karpia mają ścisły związek z regionem, nawiązują do tradycji rybackich oraz promują Dolinę Baryczy – największy w Europie obszar hodowli ryb słodkowodnych, za pomocą jej sztandarowego produktu – karpia milickiego. W organizację Dni Karpia włącza się co roku coraz to więcej podmiotów. Wśród nich są samorządy (gminy i powiaty), ośrodki kultury, stowarzyszenia lokalne, gospodarstwa rybackie, właściciele restauracji i wiele, wiele innych!
 
Z roku na rok imprezy nabierają większego rozmachu. W obecnej edycji jest w czym wybierać ale najlepiej odwiedzić każdą z przeszło 40 imprez odbywających się w całym regionie.
 
Dwumiesięczne święto regionu z karpiem w roli głównej rozpocznie się w niedzielę 31  sierpnia we Wrocławiu na terenie przy Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego i Torze Wyścigów Konnych na Partynicach.

Różnorodność odbywających się wydarzeń organizowanych w ramach Dni Karpia 2014  jest ogromna. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie – w programie nie zabraknie typowo rodzinnych pikników, rajdów rowerowych dla lubiących aktywny wypoczynek, obserwacji przyrody z ornitologiem, czy prawdziwie rybnych uczt podczas kolacji „Ryba do syta”, gdzie na stołach zagoszczą specjały lokalnych restauracji, a dodatkowe atrakcje przygotowane przez organizatorów na pewno nie pozwolą się nudzić. Warto zaznaczyć, że na kolacje w zeszłym roku zapraszało 11 restauracji, a w tym roku odbędzie się ich aż 17! Warto pospieszyć się z podjęciem decyzji i zakupem wejściówki, bowiem bilety sprzedają się jak świeże bułeczki! 
 
Na dobre w kalendarz Dni Karpia wpisały się wydarzenia edukacyjne, do których udziału zapraszane są szkoły i przedszkola z Doliny Baryczy.
 
Szczególnym wydarzeniem są tradycyjne już "Odłowy na Ostoi" odbywające się zawsze w pierwszą sobotę października na Ostoi pod Miliczem (4 października), gdzie goście w malowniczej scenerii wśród lasów i stawów będą obserwatorami pracy rybaków, którzy tradycyjnie pociągną sieci pełne ryb. Ponadto obecność producentów wyróżnionych znakiem jakości „Dolina Baryczy Poleca” oraz gastronomów podkreśli lokalny charakter wydarzeń, a smak karpia spróbowanego podczas jego święta na długo pozostanie w pamięci.
 
Więcej szczegółów dotyczących poszczególnych wydarzeń znajduje się na stroniewww.dnikarpia.barycz.pl oraz w przygotowanych materiałach promocyjnych. 
 
Do pobrania:
 
 
 
 
 
W imieniu organizatorów imprez serdecznie zaprasza koordynator Dni Karpia Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy".

    


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich "Europa inwestująca w obszary wiejskie" Operacja finansowana w ramach działania Wsparcie dla Rozwoju Lokalnego w ramach inicjatywy Leader, 19.4 Koszty bieżące i aktywizacja, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Unia Europejska, Europejski Fundusz Rybacki zapewniający inwestycje w zrównoważone rybołówstwo Zadanie realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" , współfinansowane przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycję w zrównoważone rybołówstwo w ramach środka 4.1. Rozwój obszarów zależnych od rybactwa, w zakresie realizacji operacji polegającej na funkcjonowaniu lokalnej grupy rybackiej (LGR) oraz nabywaniu umiejętności i aktywizacji lokalnych społeczności. Program Operacyjny "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013"
Unia Europejska, Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie. Zadanie realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" w ramach działania 4.31 Funkcjonowanie LGD, nabywanie umiejętności i aktywizacja, współfinansowane ze środków publicznych i UE w ramach osi 4 - LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij