AKTUALNOŚCI

22 sierpnia 2014
Rozpoczynamy roczne badania rozpoznawalności marki Doliny Baryczy

Od soboty 23 sierpnia przez rok czasu w terenie będą pracowali ankieterzy. Kto chce, może wypełnić ankietę w internecie.

 

mala fotka

Na zlecenie Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” firma Biostat realizuje w Dolinie Baryczy projekt badawczy związany z ewaluacją Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) oraz Lokalnej Strategii Rozwoju Obszaru Rybackiego Doliny Baryczy (LSROR). Ewaluacja to nic innego jak weryfikacja i wydanie opinii, czy wdrażane przez przeszło pięć 5 strategie zostały zrealizowane z sukcesem, czy osiągnęły zakładane cele, kryteria.

Badania będą realizowane przez rok czasu. Ankietę pomogą wypełnić wykwalifikowani ankieterzy, których będzie można spotkać na terenie całej Doliny Baryczy, przy atrakcjach turystycznych regionu, na szlakach, w punktach usługowych przyciągających turystów (pensjonaty, restauracje itp.) już od najbliższego weekendu, tj. 23-24 sierpnia. Ankietę można też wypełnić nie wychodząc z domu, klikając na poniższy link, który przekieruje Państwa wprost do nieskomplikowanego formularza.

Badania są skierowane zarówno do mieszkańców obszaru jak i przyjeżdżających w Dolinę Baryczy turystów. Jej celem jest sprawdzenie jak w ciągu ostatnich lat zmieniła się rozpoznawalność regionu jako destynacji turystycznej oraz samej marki regionu, czy wskutek wdrażania strategii i pozyskiwania środków na dofinansowanie inwestycji zarówno przez samorządy jak i podmioty gospodarcze i społeczne, rekrutujące się spośród mieszkańców Doliny Baryczy, zwiększyła się atrakcyjność obszaru, jego oferty turystycznej, wzrosła duma z faktu mieszkania w Dolinie Baryczy, świadomość wartości przyrodniczych oraz ekologii, znajomości produktów lokalnych itp.

Pozyskane dzięki Państwa zaangażowaniu dane posłużą do przygotowania raportu z badań, którego rezultaty zostaną udostępnione przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” oraz partnerów w publikacjach oraz na stronach internetowych. Wnioski z badań posłużą do planowania kolejnej strategii na lata 2015-2020, służącej dalszemu rozwojowi Doliny Baryczy.

Państwa opinia jest dla nas bardzo ważna, z góry dziękujemy za udziału w badaniu.

Zarząd Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”
 


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich "Europa inwestująca w obszary wiejskie" Operacja finansowana w ramach działania Wsparcie dla Rozwoju Lokalnego w ramach inicjatywy Leader, 19.4 Koszty bieżące i aktywizacja, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Unia Europejska, Europejski Fundusz Rybacki zapewniający inwestycje w zrównoważone rybołówstwo Zadanie realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" , współfinansowane przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycję w zrównoważone rybołówstwo w ramach środka 4.1. Rozwój obszarów zależnych od rybactwa, w zakresie realizacji operacji polegającej na funkcjonowaniu lokalnej grupy rybackiej (LGR) oraz nabywaniu umiejętności i aktywizacji lokalnych społeczności. Program Operacyjny "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013"
Unia Europejska, Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie. Zadanie realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" w ramach działania 4.31 Funkcjonowanie LGD, nabywanie umiejętności i aktywizacja, współfinansowane ze środków publicznych i UE w ramach osi 4 - LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij