AKTUALNOŚCI

04 października 2014
Odłowy czas zacząć! - już w najbliższą sobotę

Już w najbliższą sobotę, tj. 4 października, zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie - Odłowy na Ostoi - festyn dla miłośników aktywnego wypoczynku i przyrody. Spotykamy sie w malowniczej scenerii Ostoi – polany położonej pośrodku lasu, w otoczeniu stawów.

 

mala fotka

 

Już w najbliższą sobotę, tj. 4 października, zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie - Odłowy na Ostoi - festyn dla miłośników aktywnego wypoczynku i przyrody. Spotykamy sie w malowniczej scenerii Ostoi – polany położonej pośrodku lasu, w otoczeniu stawów.

Impreza idealna dla rowerzystów, koniarzy, turystów pieszych, a szczególnie – rodzin z dziećmi. W programie m.in. projekcja filmu, konkursy, pokaz kulinarny przygotowany przez Zbigniewa Koźlika - szefa kuchni restauracji hotelu Park Plaza we Wrocławiu, występ zespołu Marciny z Marcinowa oraz szanty nad stawami w wykonaniu Piotra Wypychowskiego.

PROGRAM WYDARZENIA:
12.00 – Kolej na rower – projekcja filmu
12.45 – Konkurs wiedzy o Dolinie Baryczy
13.00 – Pokaz kulinarny
13.45 – Marciny z Marcinowa
14.50 – Oficjalne otwarcie i zaproszenie na Odłowy
15.00 – Odłowy czas zacząć!
16.00 – Rodzinny konkurs o regionie
16.15 – Szanty nad stawami – Piotr Wypychowski
 
 Dodatkowe atrakcje:
 – sprzedaż świeżych ryb zaraz po odłowach
 – stoiska gastronomiczne lokalnych restauracji z potrawami z ryb
 – stoiska z produktami lokalnymi firmowane Znakiem „Dolina  Baryczy POLECA”
 – stoiska aktywnych sołectw z oryginalnym rękodziełem
 – stoisko Informacji Turystycznej – wybór map i przewodników po Dolinie Baryczy
 – gry i zabawy edukacyjne dla dzieci oraz konkursy z nagrodami

Podczas wydarzenia zapraszamy na jarmark produktów z Doliny Baryczy oraz Dolnego Śląska i Wielkopolski w tym wyróżnionych Znakiem "Dolina Baryczy Poleca".

Na najmłodszych czekają liczne animacje prowadzone przez KOM - Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny, Nadleśnictwo Milicz, Fundację Mobilni Polacy, Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy oraz Centrum Edukacyjno - Turystyczno - Sportowe w Krośnicach. 

O godzinie 15.00 rozpoczną się tradycyjne odłowy - niepowtarzalna okazja do podejrzenia prac rybaków, ciągnących sieci pełne ryb. 

Do zobaczenia na Ostoi!

 


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich "Europa inwestująca w obszary wiejskie" Operacja finansowana w ramach działania Wsparcie dla Rozwoju Lokalnego w ramach inicjatywy Leader, 19.4 Koszty bieżące i aktywizacja, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Unia Europejska, Europejski Fundusz Rybacki zapewniający inwestycje w zrównoważone rybołówstwo Zadanie realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" , współfinansowane przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycję w zrównoważone rybołówstwo w ramach środka 4.1. Rozwój obszarów zależnych od rybactwa, w zakresie realizacji operacji polegającej na funkcjonowaniu lokalnej grupy rybackiej (LGR) oraz nabywaniu umiejętności i aktywizacji lokalnych społeczności. Program Operacyjny "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013"
Unia Europejska, Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie. Zadanie realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" w ramach działania 4.31 Funkcjonowanie LGD, nabywanie umiejętności i aktywizacja, współfinansowane ze środków publicznych i UE w ramach osi 4 - LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij