AKTUALNOŚCI

29 października 2014
Hubertus 2014 w Piotrkosicach i otwarcie SZLAKU KONNEGO DOLINY BARYCZY

Wielka feta amatorów turystyki konnej za nami!

 

mala fotka

W dn. 25 października 2014 r. w Piotrkosicach odbyła się impreza plenerowa pn.:  XI Bieg Hubertowski w Piotrkosicach. Pomimo niesprzyjającej aury na imprezie bawiło się ok. 200 osób!

Około godz. 11.00 przybyłych gości powitali organizatorzy imprezy, Hanna i Romuald Jankowscy, właściciele Majątku Ziemskiego Niwa, na którego terenie odbyło się wydarzenie oraz Inga Demianiuk- Ozga, Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”. Wśród zaproszonych gości pojawił się Paweł Wybierała, Burmistrz Gminy Milicz, a także przedstawiciele sąsiednich lokalnych grup działania: LGD Dobra Widawa i Stowarzyszenia LGD Kraina Wzgórz Trzebickich.
 
Uczestnicy imprezy, których spora część przybyła wierzchem lub bryczką mogli skorzystać z wielu atrakcji: wziąć udział w tradycyjnej pogoni za lisem, rajdzie SZLAKIEM KONNYM DOLINY BARYCZY i prezentacji bryczek. Organizatorzy zapewnili także niespodziankę- pokaz Ułanów z Krotoszyna, który uświetnił imprezę i pozwolił pozostałym jej uczestnikom zaczerpnąć nieco historii Polski. Po przeprawie szlakiem na wszystkich gości czekała ciepła strawa i zabawa taneczna. Goście otrzymali także pamiątkowe kotyliony oraz kubki. Miłym akcentem imprezy było pojawienie się na niej uczestników podobnego wydarzenia w Pakosławiu. 
 
Bardzo ważnym punktem programu było otwarcie SZLAKU KONNEGO DOLIY BARYCZY, który został wyznaczony i oznakowany w ramach w ramach projektu pn.: „Konno obszarami natury- przez wzgórza i doliny” o akronimie KOŃ  realizowanego przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” sfinansowanego ze środków PROW na lata 2007-2013 w ramach działania 4.21 Wdrażanie projektów współpracy w kwocie 276 692,29 zł we współpracy z  Lokalną Grupę Działania Dobra Widawa i Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich. W ramach tej inicjatywy na terenie Doliny Baryczy liczba szlaków konnych wzrosła ze 160 do ponad 400 km, łącząc ze sobą 8 gmin: Milicz, Twardogóra, Krośnice, Cieszków, Żmigród, Odolanów, Sośnie i Przygodzice. SZLAK KONNY DOLINY BARYCZY łączy się również ze szlakami konnymi na terenie Kocich Gór i między rzekami Dobrą a Widawą, tworząc sieć duktów o łącznej długości około 800 km! W ramach projektu szlaki konne zostaną wzbogacone o tablice informacyjne z mapą obszaru i Regulaminem poruszania się po szlaku konnym, na terenie Doliny Baryczy zostaną wyremontowane dwie wiaty w leśnictwie Lasowice, wydana zostanie mapa szlaku oraz powstanie strona internetowa promująca i informująca o ofercie szlaków konnych na terenie działania wszystkich partnerów w projekcie. Zakończenie projektu planowane jest  w grudniu br.
 
Hubertus w Piotrkosicach pokazał, że turystyka konna cieszy się coraz większym powodzeniem, a mieszkańcy regionu utożsamiają się z tym rodzajem spędzania wolnego czasu. Świadczy o tym duża liczba uczestników, którzy przybyli na imprezę wierzchem lub bryczką, niekiedy z miejsc oddalonych od Piotrkosic o dziesiątki kilometrów. Realizowany obecnie przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” projekt współpracy z pewnością przyczyni się do wzrostu popularności rekreacji konnej poprzez oznakowanie i wyposażenie szlaku konnego w Dolinie Baryczy oraz działania towarzyszące.
 
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich "Europa inwestująca w obszary wiejskie" Operacja finansowana w ramach działania Wsparcie dla Rozwoju Lokalnego w ramach inicjatywy Leader, 19.4 Koszty bieżące i aktywizacja, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Unia Europejska, Europejski Fundusz Rybacki zapewniający inwestycje w zrównoważone rybołówstwo Zadanie realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" , współfinansowane przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycję w zrównoważone rybołówstwo w ramach środka 4.1. Rozwój obszarów zależnych od rybactwa, w zakresie realizacji operacji polegającej na funkcjonowaniu lokalnej grupy rybackiej (LGR) oraz nabywaniu umiejętności i aktywizacji lokalnych społeczności. Program Operacyjny "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013"
Unia Europejska, Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie. Zadanie realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" w ramach działania 4.31 Funkcjonowanie LGD, nabywanie umiejętności i aktywizacja, współfinansowane ze środków publicznych i UE w ramach osi 4 - LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij